STRONA GŁÓWNA

NOWOŚCI
CENNIK
CERTYFIKATY
PLIKI
GALERIA
KONTAKT
NASZE MATERIAŁY
RODO
 

Kontakt

Dział handlowy:
tel.: (81) 855-26-71
fax: (81) 855-62-58


Dział marketingu:
Pn.-Pt. 7.00-15.00

Dział sprzedaży:
Pn.-Pt. 6.00-21.00

Sekretariat:
tel.: (81) 855 62 51
fax: (81) 855 62 57

 
 
strona główna
  historia
  grupa SOLBET
  Archiwum wiadomości
  ANKIETA BADAŃ SATYSFAKCJI KLIENTA
  PORADY EKSPERTA
  50-LECIE DZIAŁALNOŚCI ZAKŁADU

OGŁOSZENIE
Wesołych Świąt
Uprzejmie informujemy,że
w dniu 19.04.2019r. (WIELKI PIĄTEK)
sprzedaż materiałów budowlanych w naszej firmie
będzie prowadzona w godzinach 6:00 - 15:00


Wszystkim naszym klientom i partnerom handlowym
składamy najserdeczniejsze życzenia
z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych


23-10-2018

Grupa SOLBET powiększona o nowy zakład produkcyjny

                      

Grupa Kapitałowa SOLBET, największy producent autoklawizowanego betonu komórkowego w Polsce oraz trzeci co do wielkości producent w Europie, uruchomiła kolejny zakład.
Nowa fabryka specjalizująca się w produkcji materiałów ściennych z betonu komórkowego jest siódmym z kolei zakładem tego typu w rodzinie SOLBET.
Obok zakładów produkujących beton komórkowy w grupie znajdują się także dwa zakłady produkcji chemii budowlanej, zakład mechaniczny oraz zakład prefabrykacji betonowej.
Najnowszy zakład Grupy SOLBET powstał niedaleko Szczecina w powiecie goleniowskim.
Uruchomienie produkcji doskonale wpisuję się w duże zapotrzebowanie na materiały ścienne z betonu komórkowego związane z szybkim rozwojem gospodarczym kraju, w tym zwłaszcza budownictwa mieszkaniowego.
Nowy zakład przyczyni się do jeszcze lepszego rozwoju gminy Goleniów oraz poprawi dostępność wyrobów Solbet w rejonie Polski północno-zachodniej, wschodnich Niemiec i Skandynawii.

Nową inwestycję rozłożono na dwa etapy.
Pierwszy z nich został ukończony pod koniec lipca. W tej chwili dysponujemy mocami produkcyjnymi na poziomie 200 tys. metrów sześciennych na rok. Jednocześnie kontynuowany jest drugi etap inwestycji, którego zakończenie zaplanowano na lipiec 2019 r.
Po zwieńczeniu inwestycji moce nowego zakładu wzrosną do 400 tysięcy metrów sześciennych betonu komórkowego rocznie, co pozwala wybudować około 6000 domów średniej wielkości.

Ilustracja: Zakłady Grupy SOLBET Solec Kujawski?ę10-09-2018

VI Międzynarodowa Konferencja Autoklawizowanego Betonu Komórkowego

                      

W dniach 3-6 września 2018 r. na Uniwersytecie w Poczdamie odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Autoklawizowanego Betonu Komórkowego (6 ICAAC).

Na konferencji spotkało się ponad 350 ekspertów z ponad 40 krajów, w celu omówienia aktualnych zagadnień związanych z produkcją i zastosowaniem betonu komórkowego. Spotkanie służyło wymianie doświadczeń i pomysłów, trendów, innowacji i wyzwań w przyszłości.

SOLBET był sponsorem platynowym konferencji.

Firma SOLBET nie tylko zaprezentowała się, jako sponsor, ale była również aktywna w przygotowaniu referatów i prezentacji. Wygłoszono ogółem 86 prezentacji, z czego 14 referatów było przygotowanych indywidualnie przez firmę SOLBET lub we współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach.

Fot.: Konferencja odbywała się na Uniwersytecie w Poczdamie28-11-2017

Nowe produkty w ofercie SOLBET

                      

Oferta produktów SOLBET powiększyła się o gotowe gładzie polimerowe.
Solbet ROYAL FINISH 14.1 oraz ROYAL FINISH Plus 14.2 to gotowe gładzie do wykańczania powierzchni ścian i sufitów wewnątrz budynku.

Wyroby sygnowane nazwą Royal to najwyższej jakości wykończenie pomieszczeń. Właściwości obu wyrobów nie tylko gwarantują wysoką jakość wykończenia, ale również powodują, że komfort pracy gładziami Royal jest wyższy niż w przypadku zastosowaniu innych wyrobów sypkich o tym samym przeznaczeniu.

Więcej informacji pod adresem:

ROYAL FINISH 14.1
ROYAL FINISH PLUS 14.2


21-11-2016

Wręczenie wygranej zwycięzcy trzeciego losowania
w loterii - "Buduj z Solbetem - to się opłaca"

                      

W dniu 28.10.2016. nastąpiło przekazanie ostatniej nagrody - kwoty 100 000 zł - wygranej w loterii "Buduj z Solbetem - to się opłaca". Zwycięzcą była pani Marta K.. Uroczyste, symboliczne przekazanie nagrody odbyło się
w zakładzie SOLBET w Lubartowie.

Fot. 1: Nagrodę, symboliczny czek, odbiera pani Marta z mężem z rąk pani Teresy Kempary-Małeckiej - Prezes SOLBET Sp. z o.o.

Fot. 2: Nagroda w rękach pani Marty i pana Łukasza01-04-2016

Gips szpachlowy 6.5 - nowy produkt gipsowy SOLBET

                      

Wyrób zgodny z EN I 3279-I:2008 (PN-EN I 13279-I:2009)
Deklaracja właściwości użytkowych: SA-CB 6.5/I/2016

Gips szpachlowy na bazie gipsu B2/20/2 do stosowania wewnątrz budynków, jako uniwersalne spoiwo w robotach remontowych i wykończeniowych do wypełniania ubytków, bruzd, pęknięć przed malowaniem i tapetowaniem.
Może być stosowany na wszystkie mineralne, nośne podłoża z betonu komórkowego, cegieł i pustaków ceramicznych, betonu, wyrobów silikatowych, mocnych tynków cementowo-wapiennych.

Zaprawa jest w postaci suchej mieszanki gipsu, wapna hydratyzowanego i wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych.
Zastosowane domieszki modyfikujące pozwalają uzyskać szpachlę o doskonałych właściwościach roboczych takich, jak urabialność, łatwość nanoszenia oraz obróbki końcowej.

Więcej informacji pod adresem:

6.5 Gips szpachlowy


14-07-2015

SOLBET stawia także na gips 6.1 6.3 6.9

                      

    W asortymencie chemii budowlanej dostępne są nowe produkty gipsowe:

Tynk gipsowy ręczny 6.1

Tynk gipsowy maszynowy lekki 6.3

Klej gipsowy 6.9

Firma SOLBET zamierza sukcesywnie poszerzać asortyment chemii budowlanej o produkty gipsowe, które dają możliwość nieograniczonej aranżacji wnętrz i realizacji pomysłów zarówno projektantom wnętrz jak i mieszkancom.
Po zastosowaniu produktów gipsowych uzyskujemy nową jakość ścian sufitów do ostatecznego wykończenia niemalże każdą współczesną technologią.


14-04-2015

Grupa Kapitałowa SOLBET powiększona o kolejny zakład

                      

   W związku z rozwojem firmy polski producent materiałów budowlanych - Grupy Kapitałowa SOLBET powiększyła się o kolejny zakład. W skład Grupy SOLBET wszedł zakład produkujący gipsy budowlane w Rogowcu koło Bełchatowa. Zakład został przejęty od spółki Eko Gips Sp. z o.o..

Jednym z pierwszych działań po zakupie zakładu będzie jego modernizacja. Dzięki temu zdolność produkcyjna zakładu w Rogowcu wrośnie do około 50 tysięcy wyrobów gipsowych na rok. Zakład wyposażony będzie w instalację do prażenia gipsu, ciąg technologiczny do mieszania surowców oraz linię pakującą. Umożliwi to pełną kontrolę produkcji i jakości wyrobów.

Nowy zakład SOLBET to też krok w kierunku rozwoju asortymentu chemii budowlanej SOLBET o wyroby gipsowe, które będą wprowadzane sukcesywnie i dostępne na rynku od maja tego roku.

Aktualnie wyroby gipsowe cieszą się dużym powodzeniem, więc powiększenie oferty jest naturalnym rozwojem systemu SOLBET Perfekt. Przypomnijmy, że system SOLBET Perfekt to kompletny zestaw wyrobów umożliwiających kompleksową realizację budowy: elementów ściennych z betonu komórkowego (bloczków, nadproży, płytek i kształtek U) oraz szerokiej palety produktów chemii budowlanej (zaprawy, tynki, kleje, systemy ociepleń, itp.). W ten sposób rozwijamy rozwiązania, które mają rozpowszechniać budowanie systemowe jako najlepsze rozwiązanie dla inwestorów, wykonawców i projektantów. Tym samym przyczyniamy się do rozwoju polskich producentów materiałów budowlanych i branży budowlanej.
01-12-2013

Zaprawa murarska SOLBET do cienkich spoin do betonu komórkowego-zimowa 0.7

                      

    Wyrób zgodny z EN 998-2:2010 (PN-EN 998-2:2012)
Deklaracja właściwości użytkowych: SA-CB 0.7/1/2013

Zastosowanie
W warunkach zimowych, czyli obniżonych temperatur polecamy zastosowanie ZAPRAWY MURARSKIEJ SOLBET DO CIENKICH SPOIN DO BETONU KOMÓRKOWEGO-ZIMOWEJ,oznaczonej symbolem 0.7.
Zaprawa murarska zimowa SOLBET przeznaczona jest do wznoszenia murów metodą cienkowarstwowego klejenia ścian z bloczków z betonu komórkowego.
Szczególnie polecany jest do pracy w łagodnych warunkach zimowych, w temperaturach bliskich, ale nie niższych niż 0oC

Można nią murować również cegły, pustaki oraz inne tego typu materiały ceramiczne i betonowe.
Przy murowaniu w niskich temperaturach istotne jest przestrzeganie zaleceń wykonawczych. Bloczki przeznaczone do klejenia nie mogą być przymarznięte, ani pokryte szronem lub śniegiem.
Bloczki przed wymurowaniem nie powinny być składowane w temperaturze poniżej -2oC, przez okres dłuższy niż 24 godziny. Zaleca się składowanie bloczków w temperaturze dodatniej.
Prace murarskie należy prowadzić w temperaturze powyżej 0oC. W temperaturach niższych od +5oC zaleca się stosowanie ciepłej wody. Jeżeli podczas wykonywania prac murarskich temperatura może spaść poniżej 0oC, prowadzenie robót należy przerwać. Po upływie 8 godz. od zastosowania zaprawy dopuszczalny jest spadek temperatury do -5oC. 
Projekt i wykonanie serwisu projekt graficzny AXM studio	-	www.axm.pl PAKA-SERVICE, projektowanie stron i aplikacji internetowych